İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bağcılar Rehabilitasyon ve Özel eğitim Merkezleri

Bağcılar Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Otizm Aba Disleksi ve Dil Konuşma Merkezleri


Özel Bağcılar Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri İstanbul Avrupa Yakası Bağcılar Mahmutbey’de eğitim hayatına devam etmektedir.

Bağcılar bölgesinde ikamet eden Otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarımız öncelikle ”Prof.Dr Binyamin BİRKAN iş ortaklığında akredite” olan Derinçocuk Aba Terapileri Otizm Merkezi’miz tarafından değerlendirmeye alınır.

Değerlendirme sonucunda uygulanması gereken programa karar verilerek aile bilgilendirilir. Ailenin onayına sunulan programın kabul edilmesi ile çocuğun tedavisine, terapi çalışmaları ile başlanır.

Çocuğun otizm spektrumundaki yerine bağlı olarak Bağcılar ilçesinde bulunan Özel Derincocuk Bağcılar Aba Otizm Birimi ya seanslı eğitimi tavsiye eder ya da yoğunlaştırılmış Aba terapilerini tavsiye eder.


BAĞCILAR OTİZM ABA BİRİMİ HAKKINDA BİLGİLER

  • İstanbul Bağcılar Şubemizde Otizm Aba birimimiz, sorun yaşayan ailelere yoğun, yoğunlaştırılmış ya da seanslı ABA eğitimleri ve terapileri uygulamaktadır.
  • Bununla birlikte seanslı ABA uygulamalarımız ücretsiz olup devlet destekli ve eve kadar ücretsiz servisli çalışmaları kapsamaktadır.
  • ABA Otizm birimimiz Prof.Dr.Binyamin BİRKAN rehberliğinde eğitimlerine devam etmekte olup çocuklarımız durumlarına göre tam gün olarak otizm ile ilgili eğitimlerine devam edebilmektedirler.
  • Bağcılar Mahmutbey şubemizde ağır otizm tanısı konmuş çocuklar için ya da hafif-orta otizm tanısı konulmuş çocuklarımız için programlar oluşturulur.
  • Daha hızlı bir program talep eden ailelere ve özellikle okul öncesi çağlarda olan çocuklar için akademik destekli seanslı ya da tam gün eğitimler verilebilmektedir.
  • ABA terapileri Otizm birimine ek olarak Fizik tedavi (Fizik tedavi uzmanlarımız evlere gönderilmektedir) ve özel öğrenme güçlüğü gibi konularda eğitim verilmektedir.

Bazı önemli noktalar

  • Bağcılar Mahmutbey’de bulunan okulumuzda çocukların erken çocukluk döneminde olması tercih edilmektedir. Bunda ki sebep,  çocukların çok küçük yaşlarda davranış terapilerine daha hızlı yanıt vermesidir.
  • Eğer erken çocukluk döneminde tedaviye başlanabilirse, ilerleyen yaşlarda yani okul çağlarında çocuk topluma daha çabuk adapte olabilmektedir. Otizmli çocuklarımız, akranlarından dil  ve konuşma, hiperaktivite bozukluğu gibi sebeplerden ötürü olumsuz tepki almayacak ve gelişim hızlı şekilde tamamlanacaktır
  • Aile(özellikle anne)-çocuk-okul üçgeninde eğitimsel  gelişimine okulda başlayan otistik çocuk, aile ile evde ABA davranış terapilerine kararlı bir şekilde devam etmelidir. Eğer gelişim aile de devam edebilirse tedavi süreçleri kısalacak ve çabuk sonuç alınabilecektir.
  • Aile de verilen eğitim ile aynı zamanda yaşam boyu eğitim aile için hedef olmalı ve çocuğun sosyal hayata, okul yaşamına adaptasyonu ile çözüm tamamlanmış olabilecektir.
Call Now ButtonCanlı Destek
%d blogcu bunu beğendi: